Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Personal trainer Antti Inkinen haluaa loikkia vielä kerran pitkälle – Tavoitteena on kolme LUM:n vihreäpaitaa Kalevan kisojen finaalissa: "Mennään vähän fiiliksen mukaan, mutta oman ennätyksen parantaminen on oikeastaan ainoa tähtäin"

18-vuotiaana Antti Inkinen pääsi pidemmälle kuin Simo Lipsanen samanikäisenä. 15 vuotta myöhemmin Inkisen ennätys on edelleen sama ja ura jatkuu.

15 vuotta sitten Antti Inkinen oli maakunnan kovin kolmiloikkaajalupaus. Ennätys 15,45 syntyi vain 18-vuotiaana kesällä 2005. Nyt mittarissa on 33 vuotta, mutta ennätys ei ole parantunut senttiäkään.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Uutisvuoksen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Uutisvuoksi.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi