Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Arkistosta | Imatralaisille tuttu kauppias Toni Karjalainen, 50, lähti Pariisiin unelman perässä – Nyt hän kokkaa fine dining -herkkuja suurlähetystön keittiömestarina

Toni Karjalainen kertoo jo lyhyessä ajassa tykästyneensä kovasti Pariisiin. – En lähtenyt tänne kokeilemaan vaan tulin jäädäkseni pidemmäksi aikaa, Imatran-vuosiltaan etenkin sukelluskavereita ikävöivä Karjalainen sanoo. Juttu on julkaistu alun perin 7.12.2024.

Korvenkannan Neste K-aseman kauppiaana imatralaisille tutuksi tullut Toni Karjalainen, 50, elää yhtä unelmaansa todeksi Pariisissa. Hän otti syksyllä vastaan vakituisen paikan Suomen suurlähetystön OECD:n keittiömestarina. Työ ei ole yhtä rahakas kuin edellinen pesti Kuopion Sokos Hotel Puijonsarven keittiöpäällikkönä ja johtoryhmän jäsenenä, mutta kerran elämässä -kokemukselle Karjalainen ei kyennyt sanomaan ei.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.