Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Arkistosta | Imatralaisveljekset Jarkko, 53, ja Juha, 56, Kekäle ryhtyivät molemmat yrittäjiksi jo parikymppisinä eivätkä kadu: "On hyviä päiviä ja on huonoja päiviä"

Tilitoimistoa pyörittävä Jarkko Kekäle ja Konepeikkoa luotsaava Juha Kekäle ovat toistensa apuna ja tukena niin ala- kuin ylämäessä: – Taidamme olla aika hyviä kavereitakin. Juttu on julkaistu alun perin 3.11.2023.

Imatralaisen Jarkko Kekäleen, 53, työhuoneen seinällä roikkuu Suomen Yrittäjien myöntämä kunniataulu. Plakaatti kertoo hänen toimineen yrittäjänä kolmen vuosikymmenen ajan. Vastaava kunniataulu löytyy myös hänen veljensä Juhan, 56, työhuoneesta.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.