Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Pohjalankilan koulun jälkeen Henri Lignellin koti ja työpaikka on nyt 563-neliöinen entinen päiväkoti – Yksi suomalaiskodeille tyypillinen huone sieltä puuttuu

Entisessä päiväkodissa Korvenkylässä on paljon sellaista, jota ihan jokaisessa omakotitalossa ei ole. Siellä on nyt myös Vehkapuun liiketila, joka muutti pois Imatran Citymarketin käytävältä hiljattain.

Tiiliverhouksessa on pääoven pielessä pieniä reikiä. Niissä on aiemmin ollut metallisia kirjaimia. Nyt seinässä on jäljellä enää neljä kirjainta: K-O-T-I. Metallikirjaimiin on ripustettu puinen kyltti, jossa lukee kutsuvasti ”Tervetuloa meidän kotiin”.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Uutisvuoksen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Uutisvuoksi.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi