Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Tietäjäntalolle Mansikkalaan on löytynyt jo kolme uutta vuokralaista – "Sisäilmaongelmista ei ole pelkoa", vakuuttaa omistaja

Tietäjäntalolle on löytynyt toistaiseksi kolme vuokralaista ja kolmen kanssa neuvotellaan. Kaakkois-Suomen Liiketilat Oy osti rakennuksen myös Tuomaankujalta. Sinne rakennetaan pienvarastoja, myös autokorjaamoyrittäjä on tulossa.

Vuodenvaihteessa uudelle omistajalle siirtynyt Tietäjäntalo Mansikkalassa on herättänyt kuhinaa vuokramarkkinoilla. Kolmeen tilaan on löytynyt jo tulija ja kolmen yrityksen kanssa neuvottelut ovat käynnissä parhaillaan. Näin kertoo omistajan eli kiinteistösijoitusyhtiö Kaakkois-Suomen Liiketilat Oy:n hallituksen puheenjohtaja Toni Hyypiä.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Uutisvuoksen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Uutisvuoksi.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi