Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Katso kuvat | Imatralainen Emmi Kuusitunturi, 32, nauttii maalla asumisesta eikä stressaa keskeneräisestä taloprojektista – Yöllä hän taituroi koruja, joita on nähty Linnan juhlissakin

Emmi Kuusitunturi nauttii maaseudun rauhasta Hallikkalassa, jossa otsalamppu ja traktori ovat usein käytössä. Hänellä on niin monta rautaa tulessa, että rakkaalle harrustukselle on otettava aikaa yleensä yön tunneista.

Imatralaisen Emmi Kuusitunturin, 32, arki on äärikiireistä. On palkkatyö, lapsiperhe, neljä hevosta, maapaikka Hallikkalassa ja vielä talonrakennusprojektikin. Kaiken tämän päälle hän tekee erikoisia koruja.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Uutisvuoksen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Uutisvuoksi.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi