Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Puumalan tuhoisaa mökkipaloa tutkiva poliisi: Palovaroitin pelasti isommalta tragedialta – Tekninen tutkinta sulki pois osan syttymissyistä

Tutkinnanjohtajan mukaan nuoret heräsivät palovaroittimen ääneen, kun mökki oli jo tulessa. Tulipalossa kuoli imatralainen parikymppinen nuorukainen.

Tutkinnanjohtaja Timo Häkkinen Itä-Suomen poliisista vahvistaa Uutisvuokselle, että Puumalan sunnuntaisessa mökkipalossa kuoli parikymppinen imatralainen nuorukainen. Hän oli ollut viettämässä mökkiviikonloppua kymmenen hengen kaveriporukassa. Häkkisen mukaan myös muut nuoret ovat kotoisin Imatran seudulta.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Uutisvuoksen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Uutisvuoksi.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi