Iittala & Co -niminen myymälä tulee Vallilan ja Elisan entisiin tiloihin kauppakeskuksen ensimmäisessä kerroksessa.
Kauppakeskus Ison-Kristiinan sisällä Lappeenrannassa muuttava Iittala avaa uuden myymälänsä maaliskuun lopulla.
Konseptiltaan uudistettu Iittala & Co -niminen myymälä muuttaa Vallilan ja Elisan entisiin liiketiloihin kauppakeskuksen ensimmäisessä kerroksessa.
Iittala kertoo tiedotteessaan, että Iittala & Co -myymälässä panostetaan muun muassa entistä laajempaan tuotevalikoimaan.
Valikoimaan kuuluvat Iittalan, Arabian, Fiskarsin, Moomin by Arabian, Rörstrandin sekä Hackmanin tuotteet.
Astiastojen, lasi- ja sisustusesineiden sekä tekstiilien lisäksi valikoima kattaa myös ruoanlaiton ja puutarhanhoidon tuotteet.
Myymälästä löytyy myös muista Iittalan myymälöistä tuttu vintage-palvelu.
Sen kautta asiakkaat voivat myydä ja ostaa käytettyjä Iittalan, Arabian ja Nuutajärven lasisia ja keraamisia astioita kuten lautasia, juomalaseja, kahvikuppeja vateineen sekä tarjoiluosia.