Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Yhdistykset toimivat | Leif Ekroth Saimaa Songin puheenjohtajaksi

Viihdekuoro Saimaa Song piti vuosikokouksensa 16. helmikuuta Imatralla.

Uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Leif Ekroth. Vuosikokous päätti, että koronapandemian jatkumisen vuoksi harjoituksia ei kevään aikana vielä aloiteta ja suunniteltua kevätkonserttia ei järjestetä.

Katseet suunnataan syyskesään, jolloin kuoro järjestää Suomen Työväen Musiikkiliiton Karjalan piirin kuoroleirin. Myös joulukonsertti sisältyy toimintasuunnitelmaan.

Hallituksen järjestäytymiskokouksessa valittiin varapuheenjohtajaksi seitsemän vuotta puheenjohtajana toiminut Tauno Juutistenaho.

Sihteerinä jatkaa Marjatta Lahti ja rahastonhoitajana Ossi Vento.

Muut hallituksen jäsenet ovat Leena Huusman, Pauli Luukkonen ja Lilli Paajanen. Varajäseniksi valittiin Seppo Hynninen ja Tauno Juutistenaho.

Tauno Juutistenaho