Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Uutisvuoksi selvitti, mikä on Imatran edullisin kirpputori ja miten myyntiehdot vaihtelevat  – Kati Kurttila otti kirppispaikan alehinnan houkuttamana ja toi myyntiin tämän hetken halutuinta tavaraa

Neljällä kirpputorilla kuudesta on käytössä provisiomyynti. Edullisimmillaan kirppispaikan saa tällä hetkellä viikoksi 20 eurolla, enimmillään se maksaa 39 euroa. Katso Uutisvuoksen kooste kirpparien myyntiehdoista!

Tammikuussa moni meistä kääntää katseet kodin kaappeihin ja huomaa, että ne tursuavat kaikkea ylimääräistä. Uutisvuoksi jalkautui kuudelle imatralaiselle kirpputorille selvittämään, millä ehdoilla itselle turhaksi käyneestä tavarasta voi päästä eroon.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Uutisvuoksen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Uutisvuoksi.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi