Imatralainen Marika Taitokari uskaltautui koronatauon jälkeen reissuun, vaikka aluksi omatunto soimasi – Taitokari ei pitänyt meteliä Rodoksen lämpöön lähdöstä, mutta kohteessa lomavaihde meni päälle kuin itsestään
Marika Taitokari otti perheineen irtioton Suomen sateisesta syksystä. Järjestelyt sujuivat Taitokarin mukaan kaikin puolin sujuvasti ja lomakohteessa oleminen tuntui turvalliselta. Jutun lopusta voit lukea Uutisvuoksen lukijoiden matkoista ja matkasuunnitelmista.
Pandemian aikana moni on potenut matkakuumetta myös Imatran seudulla. Uutisvuoksi kysyi lukijoilta verkkosivuilla julkaistussa kyselyssä, kuinka moni on jo käynyt ulkomaanmatkalla tai suunnittelee lomareissua lähitulevaisuudessa.
Vain tilaajille