Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Imatran katukuvassa viilettävät sähköpotkulaudat eivät ole toistaiseksi aiheuttaneet kolareita tai onnettomuuksia – Ylikonstaapeli Raimo Väisäsen mukaan nopeudet ovat pysyneet maltillisina

Vuokrattavien sähköpotkulautojen käytössä ei ole ikärajaa. Syksyn aikana on havaittu, että alaikäiset nuoret ajavat laudoilla ilman kypärää. Ylikonstaapeli Raimo Väisänen toivoo, että vanhemmat ottavat vastuuta nuorten sähkölautojen käytössä.

Vuokrattavat sähköpotkulaudat ilmestyivät Imatran katukuvaan elokuun lopussa. Imatralaiset ovat ottaneet vuokrattavat sähköpotkulaudat innostuneesti vastaan ja lautojen käyttöaste on yllättänyt vuokrayrityksen positiivisesti.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Uutisvuoksen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Uutisvuoksi.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi