Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Arkistosta | Salosaaressa asuvan Kirsi Sorvalin koti tarjoaa näköalapaikan Saimaalle – Järvimaisema avautuu joka ikkunasta ja aurinkomatkan fiiliksenkin saa luotua kotioloissa

Rinnetontilla sijaitseva omakotitalo nousi aikanaan hartiapankilla työ- ja pikkulapsiarjen keskellä. Järven läheisyyden ansiosta ei uimarantaa tai nuotiopaikkaa tarvitse lähteä hakemaan omaa pihaa kauempaa. (Juttu on julkaistu alun perin 9.7.2020)

Kirsi Sorvalin lasiterassilta avautuu upea näkymä kesäiselle Saimaalle. Salosaaressa Ukonsalmen kupeessa asuva Sorvali kertoo, että järvinäköala löytyy lähes jokaisesta omakotitalon huoneesta.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Uutisvuoksen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Uutisvuoksi.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi