IPV kohtaa lauantaina 21. elokuuta Pattijoen Urheilijat Lappeenrannan Vanhalla kentällä.
Imatran Pallo-Veikot vie tulevana kesänä yhden runkosarjaotteluistaan Lappeenrantaan. IPV kohtaa lauantaina 21. elokuuta Pattijoen Urheilijat Vanhalla kentällä.
Hyvin todennäköisesti ottelussa pelaavat lappeenrantalaiset lukkarit vastakkain, sillä IPV:n lukkarina on Rasmus Surakka ja Pattijoen lautasen äärellä syöttää Voisalmesta kotoisin oleva Topi Kosonen.
Kosonen kertoo IPV:n tiedotteessa odottavansa peliä suurella innolla ja haaveilleensa lapsuudesta asti miesten Superpesiksen pelaamisesta Lappeenrannan Vanhalla kentällä.
Kosonen ennakoi, että ottelusta tulee yksi kesän ja koko uran kohokohdista. 39-vuotias Pesä-Ysien kasvatti on moninkertainen Itä-Länsi pelaaja sekä hänet on valittu niin vuoden pesäpalloilijaksi kuin vuoden lukkariksi.