Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Mansikkalassa lääkkeitä odottava asiakas ei ehkä arvaa, kuka ostoksia hyllyn takana pakkaa — Uutisvuoksi kurkisti paikkaan, johon ulkopuolisilla ei muuten ole asiaa, ja löysi aidon robotin työssään

Tainionkosken apteekin lääkerobotti hyllyttää ja poimii reseptilääkkeitä väsymättä. Hiljaisina hetkinä se keskittyy järjestelemään lääkevarastoa uudelleen: "Lääketurvallisuus on parantunut"

Tainionkosken apteekin takahuoneessa riittää vilskettä joulun alla. Lääkevarastoa on täydennettävä, sillä Prisman tiloissa sijaitseva apteekki on ainoa, joka päivystää Imatralla joulun pyhinä.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.