Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Uutisvuoksi selvitti, mitä kahvia imatralaiskahviloiden termarissa on: Klassikkokahvit hallitsivat vertailun kärkisijoja – Joukosta erottui yksi kahvila, jossa vaaleapaahtoinen on jo väistynyt tumman tieltä, katso hintavertailu!

Omaa paahtimoa Imatralla ei ole, mutta kahvia tehdään kyllä vastapaahdetuista pavuista. Vertasimme myös kahviloiden erilaiset santsikuppikäytännöt.

Mitä kahvia saisi olla? Jos kysymyksen esittäisi kuluttajatrendien aallonharjalla olevalle nuorelle kaupunkilaiselle, toivelista voisi kuulostaa tältä: tummapaahtoista, pienpaahtimon paahtamaa ja tuoreista pavuista jauhettua. Mutta jos asiaa tiedustelee laajemmalta joukolta suomalaisia kahvinjuojia, yleisimmin vastaus on yhä Presidentti tai Juhla Mokka.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.