Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Arkistosta: Mökkeilijä kuvasi Venäjältä Suomeen lentäneen dronen videolle, rajavartiosto tapasi aamuyöllä venäläisen Chevroletin itärajan tuntumassa – Katso ainutlaatuinen video Joutsenossa paljastuneesta dronesalakuljetuksesta

Kaakkois-Suomen rajavartiosto päätti heinäkuussa 2017 sattuneen tapauksen esitutkinnan toukokuussa. Tapaus ei etene syyteharkintaan, sillä Venäjällä oleilevaa pääepäiltyä ei ole tavoitettu esitutkintaan. (Juttu on julkaistu alun perin 16.6.2019)

Pariskunta havahtui moottorin ääneen mökillään itärajan tuntumassa Joutsenossa. Kello oli jo ylittänyt puolenyön ja juuri mökille lapsensa kanssa saapunut pariskunta oli valmistautumassa yöpuulle. Elettiin heinäkuuta 2017.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.