Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Museotie kutsuu, Irti-teatterin Pettymys -näytelmän ensi-ilta, maastopyöräilyä Ukonniemessä ja elävää musiikkia Ukoskassa ja Koskenpartaalla – Poimi viikonlopun menovinkit tästä!

Jälleen on tullut se aika, kun voi ajella pitkin Museotietä ja katsella, mitä kaikkea sen varrella oikein onkaan. Niskapietiläntien varrella ja lähikylissä on nähtävää kahdeksassa kohteessa.

Sunnuntaina Irti-teatterilla koittaa odotettu päivä, kun Pettymys -nimisen näytelmän ensi-ilta koittaa vihdoin ja viimein. Tunnelmat Irti-teatterissa ovat odottavat, kertoo näytelmän ohjaaja Lauri Haltsonen.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.