Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Imatralaisten Hanna ja Heikki Kaskelan näyttelijä-muusikkoperheessä jouluun ei kuulu kinkku tai kuusi – Hanna Kaskela ei syö tänä jouluna maksalaatikkoakaan, sillä hän odottaa Sakari-pojalle pikkusisarusta

Kaskelat ovat asuneet Imatralla vuodesta 2014. He ovat havainneet, että imatralaiset ovat lahtelaisia iloisempia ja hanakampia ottamaan kontaktia.

Imatralaisten Hanna ja Heikki Kaskelan kodin ikkunoista eivät joulutontut ole kurkkineet. Tai jos ovat, niin sillä ei ainakaan ole ollut vaikutusta pariskunnan kiltteysasteeseen, sillä heidän perheeseensä ei joulupukki aio tulla tänä(kään) jouluna.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.