Imatran yhteislukioon valittiin 99 opiskelijaa — katso nimet tästä!

15.6.2017 10:17
Kuva: Kai Skyttä

Imatran yhteislukioon on valittu 99 uutta opiskelijaa. IB-linjalle hyväksyttiin 16 opiskelijaa Imatralle ja 16 opiskelijaa Lappeenrantaan.

Katso nimilista tästä:

Ahlqvist Pauliina Helmi Anneli

Ahtiainen Mimmi Viivi Olivia

Arpiainen Annika Roosa Elisa

Berg Eetu Tuomas Jooseppi

Happonen Emmi Noora Eveliina

Hatakka Noona Juulia

Heija Lauri Walter

Heikkinen Fiia Helmiina

Hepo-oja Roope Wilhelm

Hietalahti Otso Veli Henrikki

Himanen Pipsa Anna Kaarina

Huhtanen Noa Tuomas

Husu Neea Anni Elina

Häkkinen Iida Johanna

Häyhä Emmi Maria Katariina

Immonen Mikko Teemu Kalevi

Issakainen Antti Elias

Jantunen Saara Iida Sofia

Jeskanen Maria Janina

Juhamo Lisa Eveliina

Kaarakainen Arttu Olavi

Kaskiniemi Kiia Alise

Kemppi Vertti Mats Werner

Koivistoinen Veera Maria

Kuusitunturi Lenni Otto

Kuusmetso Maria Elisabet Nicole

Kärki Johannes Antero

Könönen Eetu Juha Oskari

Laatikainen Laura Tuuli

Lehtinen Oona Kaisa

Lindberg Jere Mikael

Liukkonen Janne Aapo Oskari

Luostarinen Eetu Eemeli

Luostarinen Henna

Luukkanen Noora Katriina

Luukkonen Christa Janita

Lähde Susanna Eveliina

Maaranen Nona Aune Aleksandra

Matikainen Ella-Mari Helena

Medina Hernandez Maitee

Moilanen Vilma Aila Tuulikki

Mutikainen Erika Anni

Nevalainen Eemil Luukas

Nevalainen Kiia Melina

Nevalainen Roosa-Maria

Norppa Mikael Jeremias

Nuotio Iida Katariina

Paakkinen Saara Elina

Parjanne Reetta-Maarit Lydia

Parkhomenko Sergey

Pekkala Linda Karoliina

Pekurinen Topias Johannes

Pellinen Matti Tapio

Pellinen Sonja Rebekka

Pellinen Taru Oona Sofia

Pohjalainen Kasperi Juho Matias

Pulkkinen Elina Karoliina

Pulkkinen Otto Armas Antero

Pulliainen Anna Kerttu Karoliina

Pulliainen Janna Katariina

Ranki Topi Ewald Ilmari

Rauhala Kaapo Joakim

Rautiainen Erkki Waltteri

Reinikainen Kaisa-Maria Kaarina

Repka Eetu Elmeri

Rinkinen Tuuli Maria

Ronkainen Jesse Elmeri

Ronkonen Anna Kaisa

Rytkönen Erkki Juhani Nikolai

Rämö Eevert Martti Viljam

Räsänen Sanna Maria Katariina

Sahlström Susanna Maria

Sihvonen Ronja Tiia Marika

Silvennoinen Miko Viljam

Soininen Iiro Jesse Juhani

Sorjonen Lauri Petteri

Tahkokallio Eemeli Sakari

Tahvanainen Juho Taneli

Tanttu Arto Juhani

Tiainen Miina Matleena

Toiviainen Iiris Matilda

Valtonen Samuel Aleksanteri

Varpoila Viivi Annika

Vepsäläinen Nea Tuulia

Verta Saana Maria

Viinanen Joonas Tapio

Viljakainen Ronja Maria

Witick Casimir Gustav

Väyrynen Elli Maria

Zitting Susanna Jenna Johanna

Äyhynmäki Samu Juhani

IB-linjalle valitut

Imatra

Chernova Nataliia

Gamaleeva Veronika

Kojo Maija Amanda

Kärkkäinen Roosa Maria

Laapio Kimi Lenni Kristian

Loginova Ekaterina Andreevna

Luukkonen Elle Oili Anette

Mattila Siiri Asta Alina

Shahmardan Tshinar-Kristi

Siponen Anni Elina Rebekka

Smirnov Aleksandr

Vento Iida Sofia

Vertanen Milla Vilma Emilia

Viuhko Emil Johannes

Lappeenranta

Bäcker Tia Maria

Gaft Milana

Granqvist Josefiina Nora Pauliina

Hauser Emily Anne Maria

Heikkinen Karoliina Johanna

Iljin Kaisla Ilana

Kuru Heli Katariina

Lahtinen Pauli-Tapio Wiljami

Lappalainen Lauri Timo Tapio

Muhli Carita Camilla

Mänttäri Sara Maria

Nupponen Nelli Anniina

Pikova Elizaveta

Tukiainen Mikael Juho Aukusti

Tuuva Toni Juhani

Kanerva Jalarvo