Taivaalta sataa kohta karkkia — penkkarirekkojen aikataulut ovat tässä

17.2.2016 10:56 | Päivitetty: 18.2.2016 10:56
Kuva: Katri Ikävalko
Abit aloittavat kiertueensa torstaina Linnalan koulusta puolilta päivin.
Abit aloittavat kiertueensa torstaina Linnalan koulusta puolilta päivin.

Imatran abiturientit kiertävät torstaina karkinjakopuuhissa Ruokolahdelta Joutsenoon asti. Viiden rekan kolonna hajaantuu yli kahteenkymmeneen eri paikkaan. Kiertue päättyy kahden auton osalta Imatralle Koskenpartaalle kello 13.25.

Penkkariautot kiertävät 18.2.

Linnalan koulu 12.05

Korvenkylän koulu 12.10

Mansikkalan päiväkoti 12.10

Esterinkadun päiväkoti ja toim.keskus 12.15

Tainionkosken päiväkoti Alapelto 3 12.25

Tainionkosken koulu Suokatu 21 12.25, 12.35

Virasojan koulu 12.30, 12.35

Vuoksenniskan päiväkoti 12.40

Sienimäen päiväkoti 12.40

Vuoksenniskan koulu 12.45

Kosken koulu 12.50, 12.55

Villa Vanamo Honkaharju 13.00

Kaukopään koulu 13.00

Meltolan koulu 13.05

Imatrankosken koulu 13.15

Vaittilan koulu Rlahti 13.20

Koskenparras Imatrankoski 13.25

Kirkonkylän koulu Rlahti 13.35